PROVĚŘENÍ RIZIKOVOSTI OSOB

09.10.2019

Ať už se jedná o jakoukoliv realitní transakci, každý z nás chce mít jistotu, že na druhé straně smlouvy se nachází seriózní partner. K této jistotě může přispět naše prověření rizikovosti osob. Je nadmíru jasné, že při pronájmu nemovitosti chceme vědět, komu pronajímáme svůj byt a zda je takový člověk solventní, tj. jestli je schopen platit pravidelně nájem. V takovém případě je jasné, že nám může pomoct ověření v insolvenčním a exekučním rejstříku. 

Co v případě prodeje a koupi nemovitosti, je to také nutné?

Odpověď zní, možná to není nutné, ale určitě je to chytré. Tedy minimálně pro toho, kde chce být při nákupu a prodeji nemovitosti připraven, nikoliv překvapen. Prodávající chce mít přece přehled o tom, kdo si hodlá koupit jeho nemovitost a zda je takový zájemce solventní, mít větší jistotu, že vyjednávání o prodeji nenaruší nenadálá okolnost, v podobě např. zablokování financí aj. Doporučujeme tedy selekci osob formou prověření a vyřazení rizikových klientů.

V případě, že se jedná o prověření prodávajícího ze strany kupujícího, pak je prověření rozhodně na místě. Pokud by byl prodávající ve finančních problémech a dostal by se např. do exekuce či insolvence, povětšinou ztrácí dispoziční právo s nemovitostí a na jeho místo nastupuje exekutor popř. insolvenční správce. V praxi to znamená, že prodávající ztrácí oprávnění "nakládat se svojí nemovitostí", nemůže ji tedy prodat. V případě, že by došlo k něčemu takovému, tím, že bude prodávající prověřen pak dokážete na nastalou situaci reagovat a i s naší pomocí ji pak (s)právně vyřešit. 

Cena za prověření 1 osoby je v ceníku

Kde nás najdete? Pobočky máme v Praze i v Brně.

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Potřebujete poradit? Nebo si chcete domluvit osobní schůzku?  Napište nám do kontaktního formuláře a my se Vám zpětně ozveme.